تبلیغات
اخبار و اطلاعات آشخانه - حجت الاسلام سهرابی: خیر اهل آشخانه منزل مسکونی خود را وقف حوزه علمیه کرد

اخبار و اطلاعات آشخانه

کانال مردمی آشخانه پرمخاطب ترین کانال تلگرام شهرستان مانه و سملقان آدرس: telegram.me/ashkhane

درباره من
سمنگان یعنی سرسبز.
کرمانج ، مردمی که بیش از چهار قرن خونشان را با خاک ایران آمیختند تا پاسداری کنند از خانه اجدادی.
آشخانه ، هشت چشمه ،محل آسیاب، مرکزی برای نمایش پرافتخار همدلی و اتحاد کرمانج با ترک و فارس و ترکمن و بلوچ از شیعه و سنی.
و ما ، فرزند کرمانج که این پایگاه رسانه ای را زنده نگه می داریم تا شناخته تر شوند «سمنگان» و «کرمانج» و «آشخانه».
و این بزرگترین هدف ماست:
سرسبزی. پاسداری از خانه. اتحاد

رضااسدی.آشخانه

لینک تلگرام کانال مردمی آشخانه telegram.me/ashkhane
آدرس پیج اینستاگرام آشخانه /instagram.com/ashkhaneh
نویسندگان
برگه ها
جستجو در وبلاگ
نویسنده :رضا
تاریخ: سه شنبه 5 خرداد 1394 08:20 ق.ظ

شناسهٔ خبر: 2580740 -
بجنورد- مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی از وقف یک باب منزل مسکونی با نیت تقویت حوزه علمیه حضرت بقیه الله الاعظم(عج) آشخانه از سوی یک خیر شهرستان مانه و سملقان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیف الله سهرابی پیش از ظهر پنج شنبه در بازدید از روند اجرای پروژه های عمرانی اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی، با اشاره به این که اجرای طرح های عمرانی و فعالیت های فرهنگی نیازمند مشارکت بیشتر خیران و واقفان است، اظهار کرد: خیران باید سعی کنند وقف های جدید خود را بر اساس نیازهای روز جامعه انجام دهند.

وی با بیان این که یکی از نیازهای روز جامعه شامل فعالیت های فرهنگی و حوزه های علمیه، حوزه آموزش، بهداشت و درمان و ... است، افزود: تلاش متولیان اوقاف استان نیز این بوده که با مشاوره وقف، واقفان را به سمت اجرای وقف هایی منطبق با نیازهای روز جامعه ترغیب کنند.

حجت الاسلام سهرابی در ادامه با اشاره به این که در این راستا روز گذشته همزمان با برگزاری نشست وقف و حوزه علمیه در شهرستان مانه و سملقان، یک خیّر اهل این شهرستان منزل مسکونی خود را وقف حوزه علمیه کرد، اضافه کرد: علی انگیزه، خیّر مانه و سملقانی یک باب منزل مسکونی خود را برای کمک به حوزه علمیه حضرت بقیه الله الاعظم(عج) شهر آشخانه، مرکز شهرستان مانه و سملقان وقف کرد.  

وی با بیان این که منزل مزبور دو طبقه بوده و ۴۵۰ متر مربع زیربنا دارد، اظهار داشت: بر اساس قیمت گذاری کارشناسان، این موقوفه بیش از شش میلیارد ریال ارزش دارد.

حجت الاسلام سهرابی با اشاره به این که این موقوفه، بزرگترین و از نظر مادی باارزش ترین وقفی است که تاکنون با نیت کمک به رونق حوزه های علمیه خراسان شمالی به ثبت رسیده است، افزود: در مجموع ۱۸ موقوفه مربوط به حوزه های علمیه در این استان وجود دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با اشاره به این که در حال حاضر در شهرستان های هشت گانه استان بیش از چهار هزار و ۶۶۰ موقوفه با حدود ۹ هزار و ۲۰۰ رقبه وجود دارد، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون افزون بر ۸۰ وقف جدید در این استان به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، در مرکز و شهرستان های هشت گانه خراسان شمالی ۱۴ مدرسه علمیه عادی و یک مدرسه علمیه تخصصی فعال است و در سال تحصیلی جاری ۸۵۰ طلبه مرد و ۴۰۰ طلبه زن به صورت بلندمدت و سفیران هدایت در این مدارس مشغول تحصیل هستند.

تازه ترین مطالب
ابزارک های وبلاگ

قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :