تبلیغات
اخبار و اطلاعات آشخانه - سالروز شهادت ایرج رستمی و شهید دکتر چمران در بجنورد گرامی داشته شد

اخبار و اطلاعات آشخانه

کانال مردمی آشخانه پرمخاطب ترین کانال تلگرام شهرستان مانه و سملقان آدرس: telegram.me/ashkhane

درباره من
سمنگان یعنی سرسبز.
کرمانج ، مردمی که بیش از چهار قرن خونشان را با خاک ایران آمیختند تا پاسداری کنند از خانه اجدادی.
آشخانه ، هشت چشمه ،محل آسیاب، مرکزی برای نمایش پرافتخار همدلی و اتحاد کرمانج با ترک و فارس و ترکمن و بلوچ از شیعه و سنی.
و ما ، فرزند کرمانج که این پایگاه رسانه ای را زنده نگه می داریم تا شناخته تر شوند «سمنگان» و «کرمانج» و «آشخانه».
و این بزرگترین هدف ماست:
سرسبزی. پاسداری از خانه. اتحاد

رضااسدی.آشخانه

لینک تلگرام کانال مردمی آشخانه telegram.me/ashkhane
آدرس پیج اینستاگرام آشخانه /instagram.com/ashkhaneh
نویسندگان
برگه ها
جستجو در وبلاگ
نویسنده :رضا
تاریخ: پنجشنبه 3 تیر 1395 06:28 ق.ظ

سالروز شهادت ایرج رستمی و شهید دکتر چمران در بجنورد گرامی داشته شد

بجنورد- ایرنا- همزمان با میلاد با سعادت دومین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت امام حسن مجتبی (ع)سالروز شهادت امیرسرلشگر ایرج رستمی و شهید دکتر چمران در تیپ 130 شهید دلجویان ارتش در بجنورد گرامی داشته شد.

امام جمعه آشخانه در این  آیین گفت: در قرآن کریم و آموزه های دینی بسیار به اهمیت برگزاری گرامی داشت در موضوعات مختلف تاکید شده است.
حجت الاسلام عباسعلی احمدزاده افزود: نخستین کسی که از مجاهدان در راه حق سخن به میان آورده خود خداوند است، در سوره مریم از پیامبر خواسته از حضرت اسماعیل یاد کند که او اهل نماز بود و بر سرعهد و پیمان خویش ماند. 
وی افزود: دستور قرآن است ما باید از این چراغ ها و مشعل های نورانی یادکنیم تا گمراه نشویم.
وی گفت: شهید چمران با وجود اینکه بالاترین مدرک دانشگاهی داشت و شغل هایی به ایشان پیشنهاد می شد اما تمامی لذت های دنیا را رها کرد و در سخت ترین شرایط و محروم ترین نقاط همراه مردم و در تک تک صحنه های دفاع مقدس شرکت داشت.
وی اظهار کرد: همچنین شهید سرلشگر ایرج رستمی که معرف ایشان بیانات ارزشمند رهبر معظم انقلاب است.
فرمانده تیپ 130 شهید دلجویان نیز در این آیین گفت: امروز ارتش ما یکی از با افتخار ترین ارتش های دنیاست و شهیدرستمی و دکتر چمران خدمات ارزندهای در جبهه های حق علیه باطل داشتند. 
سرهنگ ابراهیم گل گلی افزود: ایشان یکی از چهره های ناشناخته ارتش جمهوری اسلامی بود که در سفر رهبر معظم انقلاب به خراسان شمالی بجنورد بیانات معظم له معرف شخصیت والای این شهید بود.
رهبر معظم انقلاب در سفر سال 91 خود به استان خراسان شمالی با ذکر خاطره ای از دلاور ارتشی شهید ایرج رستمی فرمودند 'معروف بود در دوران دفاع مقدس که فلانی نور بالا می زند، روشن است، یعنی بزودی شهید خواهد شد، این نورانیت را من در شهید رستمی مشاهده کردم.'
رهبر معظم انقلاب در آن سفر در جمع بسیجیان این خطه، پیرامون مراتب مجاهدت، ایثار و شجاعت شهید رستمی گفتند: سرتاپایش گل آلود بود، این پوتین ها گل آلود، بدنش خاک آلود، صورتش خسته، ریشش بلند، اما چهره را که نگاه کردم، دیدم مثل ماه می درخشد، نورانی بود، روزهای قبل، من این حالت را در او ندیده بودم. 
'معروف بود در دوران دفاع مقدس می گفتند فلانی نور بالا می زند، روشن است، یعنی بزودی شهید خواهد شد. این نورانیت حضور بسیجی بود، این را من خودم مشاهده کردم، نه یک بار و نه دو بار، یک موردی که مربوط به همین استان شماست.
'بد نیست عرض کنم. یک سرگرد ارتشی که بعد ما فهمیدیم ایشان اهل آشخانه است - سرگرد رستمی - به میل خود، به صورت بسیجی آمده بود در مجموعه گروه شهید چمران، آنجا فعالیت می کرد. بنده مکررا او را می دیدم؛ می آمد، می رفت. یک شبی با مرحوم چمران نشسته بودیم راجع به مسائل جبهه و کارهایی که فردا داشتیم، صحبت می کردیم؛ در باز شد، همین شهید رستمی وارد شد.' 
|چند روزی بود من او را ندیده بودم. دیدم سرتاپایش گل آلود است؛ این پوتین ها گل آلود، بدنش خاک آلود، صورتش خسته، ریشش بلند؛ اما چهره را که نگاه کردم، دیدم مثل ماه می درخشد؛ نورانی بود. روزهای قبل، من این حالت را در او ندیده بودم. رفته بود در یک منطقه عملیاتی، آنجا فعالیت زیادی کرده بود؛ حالا آمده بود، می خواست گزارش بدهد. او بعد از چندی هم به شهادت رسید. ارتشی بود، اما آمده بود بسیجی وارد میدان شده بود؛ فعالیت می کرد، مجاهدت می کرد، حضور فداکارانه داشت - در همان مجموعه بسیجی شهید چمران - بعد هم به شهادت رسید. این نورانیت را خیلی ها دیدند؛ ما هم دیدیم.'
امیر شهید ایرج رستمی با وجود اینکه یک ارتشی بود اما هیچ کدام از همرزمانش حتی این را نمی دانستند و گمان می کردند که ایشان بسیجی است چرا که بسیجی وار وارد میدان شده بود. 
شهید رستمی در عملیات های حفاظت از سد کوهه، عملیات 28 صفر (هویزه)، حمله به سد خاکی و دژ عراق در منطقه فرسیه، دب حردان و کوهه، عملیات مالکیه و جلوگیری از نفوذ عراق به سوسنگرد بعد از شکست عملیات 28 صفر، نفوذ به عمق 20 کیلومتری عقبه نیروهای عراق از سوسنگرد تا روستای سیدخلف، فتح تپه های الله اکبر و عملیات دهلاویه حضوری موثر و پرشور داشت. 
مراسم گرامیداشت شهادت امیرسرلشگر ایرج رستمی و شهید دکتر چمران با حضور مسئولان استان، فرماندهان و کارکنان پایور و وظیفه در محل تیپ برگزار شد.
خراسان شمالی 775 شهید ارتشی در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرد.
استان خراسان شمالی دو هزار و 772 شهید تقدیم نظام اسلامی کرده که این استان در دوران هشت ساله دفاع مقدس 35 هزار رزمنده در جبهه های نبرد داشته است.
3007/ 6042تازه ترین مطالب
ابزارک های وبلاگ

قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :