تبلیغات
اخبار و اطلاعات آشخانه - مردم از طرح های مشارکتی استقبال نمی کنند

اخبار و اطلاعات آشخانه

کانال مردمی آشخانه پرمخاطب ترین کانال تلگرام شهرستان مانه و سملقان آدرس: telegram.me/ashkhane

درباره من
سمنگان یعنی سرسبز.
کرمانج ، مردمی که بیش از چهار قرن خونشان را با خاک ایران آمیختند تا پاسداری کنند از خانه اجدادی.
آشخانه ، هشت چشمه ،محل آسیاب، مرکزی برای نمایش پرافتخار همدلی و اتحاد کرمانج با ترک و فارس و ترکمن و بلوچ از شیعه و سنی.
و ما ، فرزند کرمانج که این پایگاه رسانه ای را زنده نگه می داریم تا شناخته تر شوند «سمنگان» و «کرمانج» و «آشخانه».
و این بزرگترین هدف ماست:
سرسبزی. پاسداری از خانه. اتحاد

رضااسدی.آشخانه

لینک تلگرام کانال مردمی آشخانه telegram.me/ashkhane
آدرس پیج اینستاگرام آشخانه /instagram.com/ashkhaneh
نویسندگان
برگه ها
جستجو در وبلاگ
نویسنده :رضا
تاریخ: پنجشنبه 3 تیر 1395 07:03 ق.ظ

168هزار نفر در خراسان شمالی تحت پوشش کمیته امداد می باشند

مردم از طرح های مشارکتی استقبال نمی کنند

آشخانه- ایرنا- معاون اشتغال اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: مردم به دلیل ضعف اطلاع رسانی و توجیه صحیح پروژه ها از بسیاری از طرح های مشارکتی استقبال نمی کنند.

به گزارش اینرا نجفی چهارشنبه در کارگروه اشتغال شهرستان مانه و سملقان ظهارکرد: در طرح های مشارکتی نقطه پیوند، سود مالی است که قرار است عاید مردم شود ولی با ناتوانی در توجیه، مردم از این طرح ها استقبالی نمی کنند.
وی افزود: اعتبارهای خوبی بابت مشاغل خانگی از طریق کمیته امداد و بهزیستی به مددجویان ارائه شده است و تا زمانی که اعتبارات جدید مشاغل خانگی ابلاغ شود ما همچنان اعتبارات قبلی را ادامه می دهیم.
وی با اشاره به اخرین وضعیت اعتبارهای خاطرنشان کرد: امسال با ابلاغ مجدد بانک مرکزی تسهیلات خوبی با نرخ شورای پول و اعتبار به طرح های مشارکتی داده می شود.
وی با اشاره به اینکه دستگاه های اجرایی آمار اشتغال واقعی را در سامانه رصد ثبت کنند عنوان کرد: در سال گذشته در استان خراسان شمالی 398 شغل به ثبت رسیده است که این رقم در شهرستان مانه و سملقان 59 شغل است.
مشاور و مجری طرح های مشارکتی استان نیزگفت: اشتغال یکی از زیرساخت های منابع انسانی است که طی 6 سال اخیر وضعیت خانواده ها از لحاظ معیشتی وضعیت مناسبی نبوده است بطوریکه هزینه ها از درآمدها ببشتر بوده است که این امر معضلات اجتماعی بسیاری را در پی خواهد داشت.
مومنی با اشاره به آمارهای موجود افزود: در سال 80تعداد 66 هزار نفر در استان تحت پوشش کمیته امداد بوده اند که این آمار در سال گذشته به 168 هزار نفر رسیده است که این رقم نشان از وضعیت نامناسب معیشتی مردم است.
وی با اشاره به پتانسیل های خوب کاشت گل محمدی در این شهرستان گفت: گل محمدی یک گیاه کم توقع است که با کمترین آب موجود رشد کرده و با قیمت خوبی در بازارهای جهانی به فروش می رسد.
وی اظهار کرد: یک لیتر اسانس گل محمدی در بازارهای جهانی با قیمت پایه12 دلار و اسانس ارگانیک ان با قیمت 22 دلار در بازارهای جهانی به فروش می رسد که این خود نشان از اشتغال پایدار با درآمد بالاست.
وی اجرای این طرح را در شهرستان مانه و سملقان اعلام کرد و افزود: در فاز اول 7 هزار هکتار کشت دیم را اجرا خواهیم کرد که در این طرح نیاز به تعاونی های روستایی و جوانان جویای کار هستیم.
وی اظهار کرد: صادرات استان به 200 میلیون دلار نرسیده است که امیدواریم با اجرای این طرح صادرات استان به یک میلیارد دلار برسد.
وی متقاضی اسانس گل محمدی را در دنیا زیاد دانست و بیان کرد: عرضه این محصول در کشور ما بسیار کم است.
معاون فرماندار شهرستان مانه و سملقان هم گفت: مشکل اقتصاد صرفا با نگاه دولت حل نخواهد شد بلکه ما باید بستر را آماده کنیم و مردم نیز از این طرح ها حمایت کنند تا اشتغال پایداری در سطح شهرستان رخ دهد.
رسول جهاندوست با اشاره به اهمیت طرح های مشارکتی افزود: بخشداران و دهیاری ها با جلسات متعدد روستاییان را به اجرای این طرح دعوت و آموزش دهند.
وی سهم آورده روستاییان را در طرح مشارکتی 10 درصد اعلام و خاطرنشان کرد: زمان بازپرداخت تسهیلات طرح های مشارکتی 2 سال دوران مشارکت، یک سال تنفس، و 4 سال هم مدت زمان بازپرداخت است که در مجموع هفت سال به طول می انجامد .
معاون فرماندار مانه وسملقان سهم دولت را در این طرح 13 درصد، سهم کارفرما را 11 درصد ، و سهم اعضا را 7 درصد عنوان کرد .
وی افزود: کارت یارانه اعضا به عنوان ضمانت در گروه بانک قرار خواهد گرفت.
وی خاطر نشان کرد: در حوزه شهرستان 12 طرح مشارکتی می توانیم ایجاد کنیم که تا کنون چند طرح به استانداری معرفی شده است.
شهرستان 110 هزار نفری مانه وسملقان در 45کیلومتری غرب بجنورد واقع شده است.
7183/ 1744
تازه ترین مطالب
ابزارک های وبلاگ

قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :