تبلیغات
اخبار و اطلاعات آشخانه - 327 نفر در آموزش و پرورش خراسان شمالی جذب می شوند

اخبار و اطلاعات آشخانه

کانال مردمی آشخانه پرمخاطب ترین کانال تلگرام شهرستان مانه و سملقان آدرس: telegram.me/ashkhane

درباره من
سمنگان یعنی سرسبز.
کرمانج ، مردمی که بیش از چهار قرن خونشان را با خاک ایران آمیختند تا پاسداری کنند از خانه اجدادی.
آشخانه ، هشت چشمه ،محل آسیاب، مرکزی برای نمایش پرافتخار همدلی و اتحاد کرمانج با ترک و فارس و ترکمن و بلوچ از شیعه و سنی.
و ما ، فرزند کرمانج که این پایگاه رسانه ای را زنده نگه می داریم تا شناخته تر شوند «سمنگان» و «کرمانج» و «آشخانه».
و این بزرگترین هدف ماست:
سرسبزی. پاسداری از خانه. اتحاد

رضااسدی.آشخانه

لینک تلگرام کانال مردمی آشخانه telegram.me/ashkhane
آدرس پیج اینستاگرام آشخانه /instagram.com/ashkhaneh
نویسندگان
برگه ها
جستجو در وبلاگ
نویسنده :رضا
تاریخ: پنجشنبه 3 تیر 1395 08:29 ق.ظ

327 نفر در آموزش و پرورش خراسان شمالی جذب می شوند

قنبرعلی خوش آینه روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان با بیان این که 20 هزار نفر در سال آینده در وزارت آموزش و پرورش جذب خواهند شد اظهار کرد: 169 نفر از این تعداد سهمیه استان است که 50 نفر زن و 61 نفر مرد به صورت آزاد جذب می شوند و آزمون این استخدامی هم در 6 ماه نخست امسال برگزار خواهد شد. 
وی افزود: در کنکور امسال هم تعداد 173 نفر از دانش آموزان استان وارد دانشگاه فرهنگیان خواهند شد.
وی تعداد بازنشستگان استان را در سه سال گذشته بیش از هزار نفر اعلام و خاطرنشان کرد: در سال 93 تعداد 355 نفر ، در سال 94 هم 307 نفر بازنشسته شدند وپیش بینی می شود تا پایان امسال 449 نفر هم بازنشسته شوند.
خوش آیینه عنوان کرد: در دو سال گذشته 160 میلیارد ریال در آموزش و پرورش استان در بخش‌های کلاس درس، دانش آموزان و فرهنگیان صرفه جویی شده است.
وی با بیان اینکه این میزان صرفه جویی بدون حتی تعطیلی یک کلاس درس در استان محقق شده است،عنوان کرد: در سطح استان پنج مدرسه یک نفره و 30 مدرسه با دانش آموزان زیر پنج نفر وجود دارد. 
وی خاطرنشان کرد: سال گذشته در قالب بسته حمایتی 34 آموزشگاه و 138 کلاس درس و دو هزار و 666دانش آموزان در منطقه راز و جرگلان و مانه و سملقان به نیروهای بومی واگذار شده است.

*** 150 پایگاه اوقات فراغت درخراسان شمالی راه اندازی می شود
معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان از راه اندازی 150 پایگاه اوقات فراغت درتابستان امسال خبر داد و گفت: این تعداد پایگاهها نسبت به مدت مشابه پارسال 30 درصد رشد داشته است.
علی اصغر ایزدی افزود: در طی 28 جلسه ای که در راستای اوقات فراغت در استان برگزار شده است بیش از 200 برنامه فرهنگی را برای اوقات فراغت دانش آموزان طراحی کرده و به ادارات شهرستانها ابلاغ کرده ایم.
وی تصریح کرد: برنامه های فرهنگی در پنج محور فرهنگی هنری با 50 عنوان برنامه ، قرآن و معارف با 30 عنوان برنامه و فعالیت ، کمیته تربیت بدنی با 30 عنوان برنامه و دیگر برنامه ها هم در قالب طرح مجد،
طرح سفیران و طرح سلامت انجام می گیرد.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این برنامه های فرهنگی حضور تشکلها و نهادهای دانش آموزی در استان هم بر تعدد این برنامه ها می افزاید و تمام سعی ما بر این است تا بتوانیم خطراتی که دانش آموزان ما را تحدید می کند از بین ببریم.
وی عنوان کرد: 90 درصد از دانش آموزان حاشیه شهرهای استان در معرض خطر قرار دارند که سعی داریم تا با برنامه ریزیهای درست این دانش آموزان را به جامعه هدف فرهنگی اضافه کنیم.

*** استان خراسان شمالی در اجرای پروژه مهر جزء 10 استان برتر است
معاونت آموزش ابتدایی و مدیر پروژه مسکن مهر در این جلسه گفت: این پروژه در ساماندهی و سازماندهی مسافران تابستانی نماد مدیریت است چرا که حجم وسیعی از فعالیتها را ساماندهی و مدیریت می کند.
عباس سعیدی افزود: در این پروژه مولفه هایی چون ثبت نام دانش آموزان، انتصاب و جابجایی مدیران، هدایت تحصیلی پایه نهم در متوسطه اول برای اولین بار در دو دهه اخیر و تعمیر و تجهیز مدارس قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد: تمام این فعالیت ها در فالب کمیته ارزیابی، تعمیر و تجهیز، توجیه و تبلیغ و تایید صلاحیت انجام می شود که خوشبختانه با تلاش همکاران توانستیم در ساماندهی امور این حوزه جزء 10 استان برتر باشیم.
مدیرکل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌شمالی نیز درادامه این جلسه گفت: اعتبار مورد نیاز برای تعمیر و تجهیز مدارس از سوی آموزش و پرورش استان بیش از 24 میلیارد ریال است.
ابوالقاسم بابایی افزود: امیدواریم با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان این اعتبار در زمان مناسب به آموزش و پرورش تزریق شود تا بتوانیم مدارس روستایی و شهری را تجهیز و تعمیر کنیم.
مدیرکل آموزش پرورش استان هم در ادامه این جلسه گفت: از آنجایی که تابستان زمان مناسبی برای تجهیز و نوسازی مدارس است سعی داریم تا بودجه این اداره کل را در تابستان دریافت کنیم و بازسازیهای لازم را انجام دهیم.
براتعلی حاتمی افزود: باید همه امکانات در این سازمان بسیج شوند تا مهرماه پرنشاطی را آغاز کنیم.
خراسان شمالی با جمعیت 925 هزار نفری بیش از 160 هزار دانش آموز دارد که در دو هزار آموزشگاه زیر نظر 14 هزار فرهنگی تحصیل می کنند.تازه ترین مطالب
ابزارک های وبلاگ

قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :